
Ik ben kunstenaar en groot fan van science-fiction. Deze tijd vol problemen vraagt om pioniers. Om oplossingen buiten de kaders. Ik wil pioniers stimuleren en optillen om hun belangrijke werk te ontdekken en te gaan doen. Mijn kracht is dat ik anders kijk, en dit kan laten zien. Ik wil mensen die vooruit willen lopen op de meute mentaal ondersteunen om te durven. Om zich meer eigenwijs en autonoom op te opstellen. Ofwel; kritiek van je af kunnen laten afglijden, tegenwind doorstaan. Ik wil mensen prikkelen om zich in te leven hoe ze willen dat de toekomst er wel uit ziet, omdat het beter kan. Dat geloof wil ik heel graag versterken.
Nu ik boven de 40 is het mij gelukt om ‘mijn eigen pad’ te kiezen. Door mijn levensloop ben ik er goed in geworden om mijn eigen weg te gaan en vooral vol te houden. Ook al ‘werd het niet altijd begrepen’. De invloed van de groep heb ik ook zelf onderzocht, met mijn eerste studie ben ik sociaal onderzoeker geworden. Hier leerde ik de theorie over hoe mensen samenleven, denken, hun leven vorm geven. En vooral, hoe andere mensen onze keuzes beïnvloeden. In de praktijk leerde ik interviewen, ik vind niks leuker dan mensen te spreken en te leren kennen.
Tijdens mijn afstuderen aan de Kunstacademie in 2008, vond ik mijn fascinatie; de toekomst. Het ging voor mij toen al over het gevoel van onbehagen, een wereld die veranderd. Angst voor de toekomst. Toen bestond AI nog niet, maar ik had mijn voelsprieten uit staan. Wat eerst totale fantasie was in de science fiction, is nu ons dagelijks leven.
In mijn schilderijen onderzoek ik de overgangstijd waarin we leven. Een tijd waarin systemen meer en meer vastlopen. Waar technologie ons vooruit holt en we het met ons lichaam eigenlijk niet kunnen bijhouden.
Ik vind dit een tijd waarin vooruitgang en vervreemding botsen. Het is een warboel tussen de technologie, natuur en menselijkheid. Ik schilder geen letterlijke toekomst, ik probeer de ziel van deze tijd te treffen.
Die spanning noem ik futuristische melancholie: een verlangen naar wat nog niet bestaat, en een herinnering aan wat nog moet komen. Mijn schilderijen zijn echo’s van die twee werelden —het zinderende moment waarop toekomst en verleden elkaar even aanraken.
Ik woon in de Achterhoek en heb daar mijn atelier. Wil je mijn werk in het echt zien, dat kan op afspraak in mijn atelier.
Hartelijke groeten, Gerda
—————————————————————————————————————————–
Opleidingen:
- 2004-2008: Artez Hogeschool voor de Kunsten, Arnhem, Specialisatie Vrije kunst
- 1999-2004: Wageningen Universiteit, Voeding en Gezondheid
Tentoonstellingen:
- Kunstmesse, Bremen, 2011
- “Buitenaards”, in kerkje De Rietstap, Dinxperlo, 2011
- Huntenkunst, Doetinchem, 2011
- “Kunst en Client”,Stichting Cliëntinitiatieven Achterhoek, Doetinchem, 2010
- Huntenkunst, Doetinchem, 2010
- “Over gereproduceerde werelden en schijnwerkelijkheid”, Gemeentehuis Oosterbeek, 2008
- “Jong Vrij Kunst sonsbeek 2008”, Galerie TAPE, Arnhem, 2008
- Eindexamenexpositie Vrije kunst, Artez Arnhem, 2008
